fbpx

Jakie butelki nadają się na picie do szkoły?

 

 

Jakie u Was mają butelki do picia Wasze dzieci do szkoły? Bo w moim przypadku szklana butelka odpada. Czy są sprawdzone butelki jakieś firmy? Z góry dziękuję za podpowiedź.

 

Można używać butelek-termosów ze stali nierdzewnej, swego czasu zakupiliśmy takie w Lidlu. Można je dostać również w specjalistycznych sklepach w galeriach handlowych albo w sklepach internetowych.

 

A jak wygląda kwestia reakcji np. ziół, kompotu owocowego (np. z wiśni) z metalem? My używamy tylko termosów stalowych, ale czasem po dłuższym kontakcie z piciem smak niekorzystnie się zmienia. Najlepszy byłby chyba termos ze szklanym wkładem… Czy istnieją jeszcze takie?

 

Konsultowałam kwestię stalowych termosów – to, co może reagować z żywnością, to wątpliwej jakości stal, wątpliwa powłoka na stali, uszczelki lub korek. Czyli sama stal nierdzewna – czysta, dobrej jakości – nie powinna stanowić problemu.

Co do termosów ze szklanym wkładem – nie jestem pewna, czy nie zawierają aluminium. Niepokoi mnie kolor wewnętrznej strony tradycyjnego szklanego termosu – wygląda jak aluminium przebijające przez szkło. Ale to jest tylko moje spostrzeżenie – tematu nie zbadałam. Najlepiej zwrócić się do producenta takiego termosu z prośbą o opis materiału, z którego wykonane jest naczynie.

 

1 komentarz do “Jakie butelki nadają się na picie do szkoły?”

  1. Eugenia Anna Mokrzycka

    Szklane wkłady do termosów są dwuwarstwowe i pokryte z zewnątrz powłoką odblaskową, która poprawia izolacyjność termosu.
    Samo wnętrze powinno być czyste, z dobrej jakości szkła, dopuszczonego do kontaktu z żywnością.
    Nie każde szkło nosi tę cechę, np naczynia kryształowe wykonane są ze szkła z domieszką ołowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
×