fbpx

O mnie

 

Jestem Mamą Zdrowych Dzieci 🙂 , która dzieli się z innymi rodzicami swoją wieloletnią praktyką matczyną i systematycznie zdobywaną wiedzą na temat efektywnej dbałości o zdrowie najukochańszych. Pierwszym bodźcem do poszukiwania tej wiedzy i wykorzystania jej w praktyce były chroniczne choroby moich Dzieci, drugim – skuteczność w działaniu, przejawiająca się ich powrotem do pełnego zdrowia. Dzisiaj moje Dzieci są już nastolatkami i nie wiedzą, co to próchnica zębów, zapomniały, na czym polega choroba chroniczna czy uciążliwa gorączka. Od ponad dziesięciu lat praktycznie nie podałam im leku, bo nie było takiej potrzeby.

Wszystko zaczęło się jesienią 2009 r., kiedy zdecydowałam się na stopniowe wprowadzanie wielokierunkowych prozdrowotnych zmian w naszej rodzinie: w zakresie odżywiania, snu, ruchu, korzystania ze słońca, używania rozmaitych wynalazków cywilizacyjnych, a także w sferze relacji rodzinnych i relacji z samą sobą. Następnie, w 2012 r., podjęłam pisanie bloga Zdrowe Dzieci, w 2017 r. wydałam swoją pierwszą książkę – Zdrowe Dzieci, a w 2020 r. – kolejną – Żywność a zdrowie człowieka. Moja ostatnia książka –  Zdrowa Rodzina – ukazała się w 2021 r. Artykuły blogowe wzbudziły zainteresowanie wielu rodziców, którzy borykali się z problemami zdrowotnymi swoich pociech. Regularnie dostawałam od nich pytania, na które starałam się odpowiedzieć najlepiej, jak potrafiłam. Podjęłam w związku z tym studia wyższe z zakresu dietetyki, aby moja pomoc stała się bardziej profesjonalna. W czerwcu 2019 r. uzyskałam tytuł dyplomowanego dietetyka ze specjalizacją w psychodietetyce.

I jeszcze kilka słów o mnie samej: urodziłam się w 1973 r. Cieszę się zdrowiem i kondycją, o jakich mogłam tylko pomarzyć jako nastolatka, dwudziesto- i trzydziestoparolatka. Jeśli tak ma się objawiać starzenie się organizmu, to myślę, że z ufnością można patrzeć w przyszłość 😉 I tego też życzę moim Czytelnikom.

 

Ewa Gierula

Styczeń 2023 r.

 

 

Scroll to Top