O mnie

 

 

Jestem Mamą Zdrowych Dzieci 🙂 , która dzieli się z innymi rodzicami swoją kilkuletnią praktyką matczyną i systematycznie zdobywaną wiedzą na temat efektywnej dbałości o zdrowie najukochańszych. Pierwszym bodźcem do poszukiwania tej wiedzy i wykorzystania jej w praktyce były chroniczne choroby moich Dzieci, drugim – skuteczność w działaniu, przejawiająca się ich powrotem do pełnego zdrowia. Dzisiaj moje Dzieci są już nastolatkami i nie wiedzą, co to próchnica zębów. Od dziesięciu lat nie podałam im ani jednego leku, bo nie było takiej potrzeby.

Jesienią 2009 r. zaczęłam stopniowo wprowadzać prozdrowotne zmiany w naszej rodzinie: w zakresie odżywiania, snu, ruchu, korzystania ze słońca, używania rozmaitych wynalazków cywilizacyjnych, a także w sferze relacji rodzinnych. Następnie, w 2012 r., podjęłam pisanie bloga Zdrowe Dzieci, w 2017 r. wydałam swoją pierwszą książkę – Zdrowe Dzieci, a w 2020 r. – kolejną – Żywność a zdrowie człowieka. Artykuły blogowe wzbudziły zainteresowanie wielu rodziców, którzy borykali się z problemami zdrowotnymi swoich pociech. Regularnie dostawałam od nich pytania, na które starałam się odpowiedzieć najlepiej, jak potrafiłam. Podjęłam w związku z tym studia wyższe z zakresu dietetyki, aby moja pomoc stała się bardziej profesjonalna. W czerwcu 2019 r. uzyskałam tytuł dyplomowanego dietetyka ze specjalizacją w psychodietetyce.

I jeszcze kilka słów o mnie samej: urodziłam się w 1973 r. Cieszę się zdrowiem i kondycją, o jakich mogłam tylko pomarzyć jako nastolatka, dwudziesto- i trzydziestoparolatka. Jeśli tak ma się objawiać starzenie się organizmu, to myślę, że z ufnością można patrzeć w przyszłość 🙂 I tego też życzę moim Czytelnikom.

 

Ewa Gierula

lipiec 2020 r.