Książka „Zdrowe Dzieci”

 

Zapraszam do lektury mojej książki: Zdrowe Dzieci – o utrzymywaniu dzieci w zdrowiu i wyprowadzaniu z choroby bez leków i suplementów. Książka została wydana w dwóch tomach.

 

 

Recenzja:

Książka Zdrowe Dzieci to świadectwo mamy, która udowadnia, że zdrowie dziecka zależy przede wszystkim od rodziców – ich świadomości, decyzji i działań. Z jednej strony książka ta jest wyzwaniem – zachętą do podjęcia wysiłku zdobywania wiedzy, rewizji dotychczasowych przekonań i zmiany postępowania, a z drugiej – konstruktywną wskazówką i pocieszeniem: okazuje się, że rodzice nie są bezradni wobec choroby dziecka, że to przede wszystkim oni, a nie lekarze, mają moc sprawczą. Niezależność i odpowiedzialność – postawa, do której przyjęcia zachęca nas Autorka to źródło energii i radości oraz warunek skutecznej profilaktyki i leczenia.

Lekturę tę polecam wszystkim tym, którzy mają pod opieką dzieci, jako poradnik, który powinien pojawić się w każdej rodzinie.

lek. med. Ewa Bednarczyk-Witoszek

 

Wstęp do książki – tom 1

Wstęp do książki – tom 2

Spis treści

Recenzja 2

Recenzja 3

Recenzja 4

Pozostałe informacje

Gdzie można nabyć książkę

 

Leki, suplementy, rozmaite zabiegi naturopatyczne, liczne wizyty u najbardziej polecanych specjalistów czy w renomowanych ośrodkach zdrowia – to wysiłki podejmowane przez zdesperowanych rodziców chronicznie chorych dzieci. Tymczasem może się okazać, że najlepszym „ośrodkiem zdrowia” jest dom rodzinny, a najlepszymi „lekarzami pierwszego kontaktu” – rodzice. Dom rodzinny i rodzice to podstawa utrzymywania dzieci w zdrowiu i wyprowadzania z choroby. Nic jej nie zastąpi. Wszystko inne – to tylko dodatkowe, nie zawsze konieczne działania, które bez wspomnianej podstawy nie zapewnią dziecku zdrowia.

Zapraszam do lektury mojej książki.

 

Słowo od autorki: