fbpx

Jak wyleczyć zapalenie ucha u dziecka?

 

 

Stan zapalny ucha u dziecka 5,5-letniego.

Pani Ewo, czy wg Pani wiedzy może udać się ogarnąć tę infekcję domowymi sposobami (anginka, propolis, co jeszcze?) plus stosując dietę chorobową z Pani rad?

Pierwszy taki przypadek na mojej 8-letniej drodze macierzyńskiej.

Czy zna Pani jakieś godne polecenia osoby w Krakowie, okolicach, do których warto się udać, gdyby stan się pogarszał? Lub ktoś online w tym wypadku. Książki, kanały na YT, naturopaci itp., gdzie można zgłębić wiedzę, również mile widziane.

 

Dieta – taka jak w przypadku anginy, powiększonych migdałów (szczegóły można odnaleźć w moich odpowiedziach dla rodziców, którzy już zadali podobne pytania: angina, migdały). Co do doraźnego przeciwdziałania bólowi – zakraplanie ucha mocnym wywarem z cebuli na ciepło oraz okłady na ucho i w jego okolicach z tego wywaru (z użyciem gazy, tetry pieluchowej, bandaża itp.).

Lekarze z reguły na zapalenie ucha przepisują antybiotyk. Należy jednak liczyć się z tym, że przywracanie równowagi w jelitach po antybiotykoterapii nie sprowadza się do przyjęcia probiotyku i może trwać długie miesiące, z kolei nierównowaga w jelitach zawsze wiąże się ze spadkiem ogólnej odporności.

Polecam moją książkę Zdrowe Dzieci, którą oparłam na własnym doświadczeniu i wiedzy oraz na rzetelnych źródłach wskazanych na jej końcu. W razie potrzeby proszę się zgłosić do dr Ewy Bednarczyk-Witoszek, która jest laryngologiem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
×