fbpx

Co jeść, a czego się wystrzegać w przypadku guza mieszanego ślinianki przyusznej?

 

 

 

Witam Pani Ewo, co jeść, a czego się wystrzegać w przypadku guza mieszanego ślinianki przyusznej?

 

Nie potrafię precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie bez przeprowadzenia wywiadu. Nie wiem, w jakim stadium rozwoju jest choroba, czy występują problemy z przełykaniem, wytwarzaniem śliny, czy odczuwany jest ból itp. Ponadto brakuje wielu innych ważnych informacji o pacjencie, które są potrzebne w udzielaniu profesjonalnej porady.

Podstawowe zalecenia są takie, jak w każdej innej chorobie: wybieramy żywność dobrze przyswajalną o wysokiej gęstości odżywczej, pochodzącą z żyznych gleb, niezanieczyszczoną pestycydami i środkami farmakologicznymi, ekologiczną, nieprzetworzoną przemysłowo. Poza tym w przypadku zmian nowotworowych warto stworzyć organizmowi warunki do regeneracji – w zakresie dietoterapii wskazane byłyby okresowe posty. Rodzaj postu oraz jego długość i częstotliwość ustala się na podstawie wywiadu oraz obserwacji reakcji organizmu pacjenta. Szczegółowe zalecenia dietetyczne ustalone po wywiadzie podlegają późniejszej weryfikacji, również na podstawie obserwacji organizmu.

Poza zaleceniami dietetycznymi zwracam uwagę na inne niż dieta środowiskowe czynniki choroby – tu także powinniśmy wprowadzać zmiany. W przypadku guzów nowotworowych w obrębie głowy należy zwrócić szczególną uwagę na promieniowanie elektromagnetyczne pochodzące z telefonu komórkowego i innych urządzeń bezprzewodowych. Polecam wykład Pani Profesor Alicji Bortkiewicz z Instytutu Medycyny Pracy: Korzystanie z telefonów komórkowych a ryzyko wystąpienia nowotworów w obrębie głowy

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
×