fbpx

Realizacja sprzedaży i usług zgodnie z przepisami RODO

Szanowni Państwo,

W związku z wejściem w życie w dniu 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), przekazujemy Państwu informacje o sposobie gromadzenia i przetwarzania Państwa danych osobowych.

Niniejszym deklarujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo Państwa danych osobowych, jakie są nam powierzane w celu realizacji umowy sprzedaży towaru lub usługi poprzez stronę internetową https://zdrowedzieci.org.pl/ oraz za pośrednictwem adresu e-mail mamazdrowychdzieci@gmail.com.

Administratorami Państwa danych osobowych są:

  • Ewa Gierula
  • Roman Gierula

Kontakt do administratorów:

  • ksiegarniazdrowedzieci@gmail.com
  • mamazdrowychdzieci@gmail.com

Podstawą prawną przetwarzania danych jest realizacja w.w. umowy zgodna z prawem podatkowym, Kodeksem Cywilnym oraz przepisami RODO. Dane związane z realizacją umowy będą przekazywane firmom świadczącym usługi pocztowe (przesyłka towaru), firmom dostarczającym infrastrukturę informatyczną (niezbędną do realizacji korespondencji e-mailowej pomiędzy sprzedawcą i kupującym, utrzymania strony internetowej itp.) oraz serwisantom oprogramowania, sprzętu komputerowego i serwerów zawierających Państwa dane, na podstawie umowy powierzenia.

Państwa dane będą przetwarzane przez:

  • okres 2 lat w zakresie niezbędnym do wykonania prawa rękojmi – dane przekazane podczas składania zamówień;
  • okres pełnych 5 lat kalendarzowych w przypadku danych przekazanych nam w celach rachunkowych;
  • okres 5 lat kalendarzowych w przypadku danych przekazanych nam w celu wykonania usługi konsultacji dietetycznej, licząc od daty ostatniej konsultacji;
  • okres świadczenia usługi „Powiadomienia o nowych wpisach”, w przypadku danych przekazanych nam podczas dokonania zapisu na subskrypcję.

Mają Państwo prawo żądać od nas dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub wnieść sprzeciw wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych. W celu realizacji powyższych praw prosimy o kontakt mailowy lub skorzystanie z opcji „Wypisz” lub „Edytuj swoją subskrypcję” dostępnych w postaci linku w „Powiadomieniach o nowych wpisach” (newsletterach) otrzymywanych drogą e-mailową.

Podanie danych osobowych jest niezbędne do realizacji umowy, żądanie ich usunięcia jest ograniczone przez prawny obowiązek ciążący na administratorach wynikający z przepisów podatkowych i przepisów Kodeksu Cywilnego.

Jeśli uznają Państwo, że dane są przetwarzane w sposób niewłaściwy lub niezgodny z prawem, przysługuje Państwu prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Scroll to Top
×