fbpx

Czy można wypożyczyć sprzęt do pomiaru pola elektromagnetycznego?

 

 

Czy można wypożyczyć sprzęt do pomiaru pola elektromagnetycznego? Już od dłuższego czasu zastanawiam się jaką szkołę podstawową wybrać dla dziecka, które w tym roku idzie do pierwszej klasy. Jedna szkoła publiczna ma na podwórku maszt, druga prywatna ma w okolicy dwa maszty na innych budynkach – głowa od tego mi już paruje 🙁 Kiedyś interesowałam się możliwościami zdemontowania masztu, ale to jest baaardzo trudne i jeszcze wymaga poparcia społecznego.

 

Pewnie są firmy lub osoby, które pożyczają taki sprzęt odpłatnie. Myślę jednak, że warto zainwestować w miernik promieniowania elektromagnetycznego i korzystać z niego wszędzie tam, gdzie mamy obawy. Urządzenie mieści się w średniej wielkości torebce. Ja wzięłam go ze sobą na wakacje, i nie żałuję. Zmierzyłam pole w sypialniach mieszkania, które wynajmowaliśmy – było w porządku, jednak już na balkonie promieniowanie okazało się bardzo silne. Dzięki temu wiedziałam, gdzie ograniczyć czas przebywania. Zmierzyłam też promieniowanie w galerii handlowej (katastrofa), w centrum dużego miasta na ulicach (też nieciekawie), w domu moich rodziców, którzy niestety używają wi-fi (sprawdziłam, jakie są różnice promieniowania w poszczególnych częściach domu i gdzie najbezpieczniej jest przebywać). W naszym samochodzie okazało się, że promieniuje odbiornik bluetootha, więc mój mąż go wyłączył. Dzięki miernikowi uświadomiliśmy sobie również, że należy wymienić klawiaturę i myszkę bezprzewodowe na przewodowe. To tylko przykłady wykorzystywania urządzenia w codziennym życiu. Ważne, aby nie kupować byle jakiego miernika, musi on mieć odpowiedni zakres częstotliwości i funkcję rejestrowania maksymalnej wartości szczytowej promieniowania.

Co do usunięcia masztu – przede wszystkim należy zbierać podpisy pod pisemnym protestem i wysyłać ten protest, gdzie tylko ma to sens, niezależnie od tego, czy dokument ma znaczenie formalne, czy nie. Z doświadczenia wiem, że ma znaczenie psychologiczne i daje efekty. Poza tym warto organizować zebrania z sygnatariuszami, działać w grupie, naciskać na urzędy, nie zrażać się pozornym brakiem szans.

 

2 komentarze do “Czy można wypożyczyć sprzęt do pomiaru pola elektromagnetycznego?”

  1. Jaki poleci pani miernik do promieniowania i ile pani zapłaciła ? Poproszę o konkretny model.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
×