fbpx

Zatruwanie ludzi – jak przeżyć? (1)


 

Zapraszam do wysłuchania pierwszej części niezwykle interesującego wywiadu z Dariuszem Zarębą pt. Zatruwanie ludzi – jak przeżyć? Wywiad został opublikowany przez telewizję NTV.

Poniżej cytuję fragmenty wywiadu, po małej korekcie redakcyjnej. Polecam jednak wysłuchanie całego materiału.

 

Redaktor:

W naszym studio jest Dariusz Zaręba (…) – z wykształcenia inżynier środowiska, który zawodowo zajmuje się informatyką.

 

Dariusz Zaręba:

Mój syn urodził się w 2009 r. Stwierdzono u niego autyzm. […] U córki zdiagnozowano zespół Aspergera. Zespół Aspergera to także spektrum autyzmu. W spektrum autyzmu wchodzą też takie schorzenia neurologiczne jak ADHD, (…) schorzenia towarzyszące – padaczki, depresje (depresja u dzieci jak najbardziej występuje), i przede wszystkim schorzenia układu pokarmowego (na przykład powszechna w dzisiejszych czasach kandydoza) oraz różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe.

 

Redaktor:

Pan sam podjął dosłownie prywatne śledztwo (…). Trafił pan na literaturę ściśle naukową.

 

Dariusz Zaręba:

Jednym ze źródeł, w których można znaleźć bardzo dużo informacji na ten temat jest np. „Toksykologia” prof. Witolda Seńczuka. (…)

Problem polega na tym, że lekarze nie posiadają tych informacji – na tyle rozwiniętych w zakresie toksykologii (mówimy o lekarzach podstawowej opieki zdrowotnej), żeby móc wykryć tzw. przewlekłe obciążenia, z którymi mamy dzisiaj do czynienia. (…) W przypadku obciążenia przewlekłego, które się w organizmie gromadzi, o czym ludzie nie wiedzą, dochodzi do sytuacji, że zdolność adaptacyjna naszego organizmu się kończy. Dokładnie wtedy zaczynają się problemy, ale my szukamy problemu nie tam, gdzie on jest. Choroba występuje nagle. (…)

Możemy się wspomóc książką dr. Józefa Kropa pt. „Ratujmy się – elementarz medycyny ekologicznej”. (…) Autor, który jest lekarzem pediatrą, wskazał, że należy szukać przyczyny nie tylko autyzmu, ale też wszelkich innych chorób, które określamy dzisiaj mianem „chorób cywilizacyjnych”. (…)

My sobie musimy twardo uzmysłowić, że natura jest po naszej stronie. Co musimy zrobić? Pierwsza zasada toksykologiczna mówi: przestań się truć. Jak to zrobić? Jeżeli już wiemy, że istnieje coś takiego jak tolerancja na czynniki toksyczne, i że ta tolerancja się skończyła, a zaczyna się przelewać, i to, co się przelewa z tej „beczki tolerancji” to jest właśnie to, co my nazywamy objawami.

Przychodzimy do klasycznej medycyny i dostajemy „leki na objawy”. Mamy się poczuć lepiej. W detoksykacji – usuwaniu toksyn jest odwrotnie. Kiedy człowiek próbuje jakichś metod detoksykacyjnych, (…), w pierwszej fazie czuje się gorzej.

Metale ciężkie są tutaj bardzo istotnym czynnikiem, ale nie jedynym. I tak, jak wspomniałem, podstawowa zasada toksykologiczna mówi: należy przestać się truć. Najpierw, o ile jest to możliwe, zakręć kurek z dopływającymi toksynami do twojego organizmu. Niestety w dzisiejszych czasach zakręcenie go całkowicie nie jest możliwe, (…), ale im bardziej ten napływ ograniczymy, z tym większą łatwością zaczniemy pozbywać się toksyn. (…)

Dodatki do żywności (…) – skala tego zjawiska jest niestety duża. Powiem tylko o jednym, bardzo ciekawym: (…) dodatek E 536 – antyzbrylacz dodawany do soli. Wie pan, co to za związek? Żelazocyjanek potasu. Już się jakieś lampki zapalają… (…) Okazuje się, że po zetknięciu z kwasem solnym w żołądku, wydziela się w postaci wolnej, który się „pięknie” wchłania – cyjanowodór. (…) Powoduje on blokowanie przenoszenia tlenu przez erytrocyty. Zaczynamy się troszeczkę dusić. (…)

Ludzie trafiają na trop grzybów, że to kandydoza, że to największe zło świata. (…) Oczywiście jest to nieprawda. Dopiero dr Klinghardt w swoim protokole usuwania toksyn naprowadził mnie na bardzo ciekawą rzecz: grzybice (tak samo jak bolerioza) to skutek zatrucia metalami ciężkimi. U osób zdrowych jest to choroba samoograniczająca się. Znalazłem informację w innych źródłach, że toksyny są absorbowane przez grzyby. Organizm je dopuszcza, aby wyłapały te toksyny. Człowiek niestety czuje się gorzej. Organizm wybiera mniejsze zło. (…) Toksyny mają zdolność uszkadzania błony komórkowej i jądra komórkowego, dlatego bardzo często komórka zamienia się w komórkę nowotworową.

 

Zob. Zatruwanie ludzi – jak przeżyć – cz. 2

https://www.youtube.com/watch?v=Ow-OBCMtqA4

Źródło: Youtube

 

 

Książka “Zdrowe Dzieci”

logo-turkus-niebieski-fioletowy-3

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
×