fbpx

Glifosat w moczu dziecka

 

Glifosat – substancja chemiczna zaburzająca normalne funkcjonowanie organizmu człowieka i przyczyniająca się do chorób, takich jak dysbioza jelitowa, zaburzenia hormonalne czy nowotwór. Według niektórych źródeł pestycyd ten obecny jest już w organizmach większości współczesnych ludzi. Spożywamy go codziennie, bo pojawia się on w wodzie pitnej, powszechnie dostępnym pieczywie, mące, kaszach, makaronach i innych produktach zbożowych, poza tym – w warzywach i owocach, a nawet – w mleku kobiecym.

Czy w organizmach naszych dzieci jest glifosat? Zapraszam do wysłuchania audycji i do zapoznania się z informacjami w komentarzach pod publikacją:

 

 

Ciąg dalszy historii: Korespondencja z Ministerstwem Zdrowia

 

Jeśli ktoś z Państwa chciałby podzielić się wynikiem badania stężenia glifosatu w moczu dziecka lub osoby dorosłej, proszę o podanie wyniku anonimowo, z uwzględnieniem płci i wieku osoby, daty badania, sposobu odżywiania i źródeł żywności oraz środowiska zamieszkania (miasto / wieś), w komentarzu poniżej.

 

Raport prof. Jana Nowaka z Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC): Zagrożenia ze strony glifosatu i Roundupu

Artykuł z Instytutu Medycyny Pracy: Glifosat i jego preparaty – toksyczność, narażenie zawodowe i środowiskowe

Fora rolnicze – dyskusje o glifosacie:

https://www.igrit.pl/forum/topic/679-%C5%9Brodki-ochrony-ro%C5%9Blin/

https://www.agrofoto.pl/forum/topic/72343-kiedy-pryskacie-swoje-rzepaki-randapem/page/3/

 

 

37 komentarzy do “Glifosat w moczu dziecka”

  1. Pani Ewo, czy można wysłać materiał do badania czy trzeba pojechać?
    Dziękuję i pozdrawiam

  2. My oddaliśmy do punktu pobrań. Nie wiem, czy można wysłać – w obecnej sytuacji jest duża szansa, że tak. Najlepiej zadzwonić do laboratorium i zapytać.

  3. Nam też temat glifosatu nie jest obcy. Całą rodziną wykonaliśmy badania 19.02.2020 roku. Nasze wyniki:
    córka 8 lat – 0,65
    córka 10 lat – 0,53
    syn 12 lat – 1,20
    mama 38 lat – 0,97
    tata 43 lata – 1,35
    Kupujemy produkty ekologiczne lub wiejskie (nabiał, jaja, świeże mięso, zboża do wypieku chleba). Owoce i warzywa w miarę możliwości i dostępności. Po wynikach, zrezygnowaliśmy całkowicie z wędlin, kupowanych tylko w małej rodzinnej masarni (jakość wykonania nie budziła zastrzeżeń, tylko źródło pozyskiwania mięsa). Nasza 10-letnia córka nie je wędlin w ogóle, a syn z mężem wprost przeciwnie. Dlatego właśnie w mięsie niewiadomego pochodzenia upatrujemy winowajcę. Badania na pewno powtórzymy.
    Pozdrawiam

  4. Pani Paulino, bardzo dziękuję za tę niezmiernie ważne dane. Należałoby jeszcze zwrócić uwagę na wodę, jaką Państwo piją (czystą oraz w postaci herbaty, kawy, zup).

    Uważam, że normą powinien być całkowity brak glifosatu w organizmie, niezależnie od założeń przyjętych przez medycynę.

    Pozdrawiam serdecznie.

  5. Wyniki naszego syna (6 lat) z czerwca 2020:
    0,6 ng/ml
    Mieszkamy w Krakowie.

  6. Badanie: wrzesień 2020
    Kobieta 39 lat, dieta wegetariańska z wykluczeniem nabiału, niewielka ilość spożywanego pieczywa, duża ilość warzyw i kasz. Warzywa owoce, kasze i strączki ozonowane ozonatorem do żywności
    Wynika badania 0,67 ng/ml

  7. Czy warzywa, owoce i kasze pochodzą z upraw konwencjonalnych czy z ekologicznych? Istotna jest też woda codzienne spożywana – skąd pochodzi? Ewentualne filtry do wody – rodzaj?

  8. Warzywa, owoce i kasze pochodzą z upraw konwencjonalnych, sporadycznie kupuję z ekologicznych. Warzywa i owoce ozonuję ozonatorem ZY-H103. Dużo spożywanej wody, ok 1,5-2l dziennie, wszystkie posiłki gotowane również na wodzie filtrowanej. Woda kranowa filtrowana filtrem: Filtr do wody RO8 odwrócona osmoza z mineralizatorem, bioceramiką oraz lampa UV.

  9. Wynik córki (7 lat): 1,03
    Powiem szczerze, że trochę mnie ten wynik zmartwił, nie sądziłam, że będzie taki wysoki.
    Od jakiegoś czasu przeszliśmy na warzywa strączkowe i niektóre owoce i warzywa ekologiczne. Część warzyw mamy z własnego ogródka. Pieczywo piekę sama – zwykle z orkiszu i mąki żytniej, jednak nie zawsze są to mąki ekologiczne. Z pszenicy zrezygnowaliśmy zupełnie. Nie jemy żadnego przetworzonego jedzenia, żadnych wędlin, ser – tylko parmezan. Nabiał mamy ze wsi – mleko kozie, jogurty domowe na bazie mleka koziego, ser biały i jajka ze wsi. Od kilku dni masło od pani ze wsi… Nie wiemy jednak do końca na ile gospodarze są słowni mówiąc co je ich krowa 🙂 Wodę pijemy z kranu, przegotowaną, ale wcześniej przefiltrowaną filtrem węglowym, później tzw. szungitkę.

  10. Przebadałam męża 🙂 Dieta taka sama jak u mnie z tą różnicą, że mąż je na co dzień pieczywo i owsianki…
    wynik badania 1,24

  11. Mąki ze zbóż konwencjonalnych + woda z kranu bez osmozy – najbardziej prawdopodobne źródła glifosatu. Proponowałabym całkowicie zrezygnować ze zbóż konwencjonalnych i zainstalować filtr z osmozą, następnie powtórzyć badanie po kilku miesiącach (choć teoretycznie organizm oczyszcza się z większości glifosatu w ciągu tygodnia).

  12. Córka 3,5 roku 1,46 ng/ml norma poniżej 0,6. Jestem przerażona jak widzę, że inne dzieci mają dużo niższe wyniki. Wydawało mi się, że jemy ekologicznie, czy przyczyną mogą być jajka? te kupujemy bez certyfikatu i jemy ich dość sporo, czasem wędliny ze sklepu ze zdrową żywnością jednak bez certyfikatu.Natomiast surowe mięso, wiekszosc warzyw i owoców plus kasze, mąki i inne rzeczy sypkie wszystko z certyfikatem bio. Czy ktoś może wypisać takie mniej oczywiste pokarmy w których może znajdować się znacząca ilość glifosatu? Dopiero robię rozeznanie w temacie. Córce jednak zonulina z kału wyszła w porządku poniżej 14, a norma do 60 jednostek.

  13. Pani Izo,

    Dla mnie też jest to wielką zagadką – w czym jest najwięcej glifosatu. Ta substancja pojawia się zarówno w roślinach, jaki i w organizmach zwierząt (Marcin Bustowski wspomina o glifosacie w moczu świń – robiono badania). Z pewnością należy zwrócić uwagę na wodę; polecam filtr z odwróconą osmozą, jako mniejsze zło + dobrej jakości, przebadaną wodę źródlaną lub mineralną ze szklanych butelek. Można zwrócić się mailowo do producenta wody z prośbą o przesłanie wyników analizy chemicznej, w tym badania na obecność glifosatu.

    Pozdrawiam, EG

  14. Córka, lat 15 – poziom 1,64. Badanie wykonane 31 maja 2021r. Mieszkamy w Jeleniej Górze.

  15. Sławianin

    Dzień dobry Szanowana Pani Ewo,

    mój wynik gdzie żywność kupuje w austriackich marketach przeważnie interspar, nie jadam wieprzowiny czasem jakieś drogie salami np. z truflami
    1,18ng/ml, ogólnie chyba znam winowajcę mojej choroby candida czyli brak równowagi flory bakteryjnej w jelicie. Niestety lubię pić piwo dobrej jakości tylko w szklanych butelkach muszę z tego zrezygnować. Następnym miesiącu zakupie od Pani książkę ze sklepu ukryte terapie. Serdecznie Pozdrawiam Piotr

  16. Dzień dobry
    Dziecko dziewczynka niecałe 6 lat wynik 1,03 norma do 0,60 badanie wykonano 27.07.2021r.

  17. Moja córka lat 4 i 2miesiace
    Wynik 2,11
    Jemy warzywa i owoce główne z naszego ogródka. Jajka również mamy ekologiczne na podwórku

  18. Woda (z kranu), mięso, zboża i inne produkty spożywcze spoza Państwa ogródka (nieekologiczne), a także opryski z sąsiedztwa – tu widzę potencjalne źródła problemu.

  19. Powrót do Natury

    Kobieta 47lat od 6lat nie spożywam chleba,pszenicy,jeczmienia i wyrobow z tych zbóż.Od 3lat ozonuje wszystko przed spożyciem,od 3 lat nie używam środków chemicznych do prania i kosmetycznych.Od 3lat oczyszczam organizm np:sok z kiszonej kapusty,kiszonki-sama robię+zioła.Stezenie glifosstu na 7.09.21to 0,6

  20. Dzień dobry Pani Ewo,
    wynik badania z 18.01.2022 Glifosatu w moczu:
    kobieta 41 lat: 1,35 (dieta z produktów ekologicznych w 98 %, bezglutenowa, mało zbóż, dużo warzyw i owoców, dużo jajek eko, mięso eko 2 razy w tygodniu, zero cukru, woda w szklanych butelkach ale używana woda do gotowania i do herbat z kranu, filtrowana w dzbanku szklanym),
    mąż mężczyzna 42 lat: 1,05 (dieta po części ekologiczny w 50%, dużo zbóż, dużo kawy, mniej warzyw i owoców, więcej mięsa).
    Aż trudno uwierzyć, że ja tak pilnuję diety ponieważ karmie dzidziusia a mąż ma lepszy wynik.
    Pozdrawiam serdecznie

  21. Dzień dobry,
    przedstawiam wyniki moich dzieci:
    chłopiec 9,5 lat – 2,03 (zjada dużo jabłek)
    chłopiec 13 lat – 0,82 (niejadek warzywno-owocowy)
    kobieta 19 lat – 1,27
    Rodzina stara się zdrowo odżywiać.

  22. Proszę o pomoc w interpretacji wyników badań wody ze studni , czy obecnośc glifosatu w takiej ilości ( <0,100 ) sprawia iż woda nie nadaje się do używania .

    Dziękuję

  23. Kwestia kluczowa – jak jest opisana rubryka dot. wartości <0,100? Jest to prawdopodobnie próg wykrywalności glifosatu w danej metodzie analitycznej, ważna jest też jednostka miary. Dla przykładu: w analizie wody Cisowianki próg ten wynosi 0,006 mg/l. Liczba ta oznacza, że glifosat w ilości mniejszej niż 0,006 mg na litr wody nie jest wykrywalny w danej metodzie analitycznej.

  24. Mój wynik glifosatu 1,88ng/ml

    Mężczyzna 31 lat, jadam bardzo różnie. Warzywa z własnego ogródka, jajka wiejskie, mąka ekologiczna stare odmiany, ale inne produkty raczej konwencjonalne, lubię też chodzić do restauracji. Wynik mógł być podwyższony, ponieważ kupiłem 2-3 miesiące temu pyłek pszczeli z pobliskiej pasieki, nie wiadomo czy nie pochodził z pól pryskanych roundapem.

    Pozdrawiam

  25. Badanie dnia 11-09-2023
    4 latek – 0,72 ng/ml (niestety norma została podwyższona, teraz laboratorium ALAB podaje normę <1,4).
    Syn chodzi do przedszkola i jada tamtejsze jedzenie, gotowane przez kucharkę (nie catering) mimo to nie jestem w stanie ocenić pochodzenia produktów. W domu zjada sporo owoców i warzyw w większości organicznych, rosołów, mięso zagrodowe lub ekologiczne. Dodatkowo czasem zjada posiłek w restauracji oraz przygotowywany przez babcie.

  26. Niestety nie można polegać na jedzeniu przedszkolnym, gdyż zawsze będzie tam żywność pochodząca z konwencjonalnych gospodarstw. To samo dotyczy restauracji. Zawsze zalecam przekazywanie do przedszkola posiłków przygotowanych w domu (dla naszego dziecka) oraz rezygnację z restauracji.

  27. 14 latka – 1,06 ng/ml.
    Pytanie jak skutecznie pozbyć się glifosatu z organizmu? Albo tak naprawdę jak regularnie go z organizmu skutecznie usuwać, bo ciężko go uniknąć.
    Spotkałem się z zaleceniem suplementacji glicyną: 4g glicyny w proszku 2x dziennie przez kilka tygodni, a następnie 1g 2x dziennie.
    Spotkała się Pani z jakimiś innymi sposobami?

  28. Glicyna to aminokwas łatwo wypierany przez glifosat, stąd też pewnie pomysł, aby zadziałać w odwrotną stronę. Nie znam tej metody – nie dotarłam do badań, które mówiłyby coś na tent temat. Poza tym wprowadzanie pojedynczego, wyizolowanego z białek aminokwasu nie jest naturalnym działaniem – może spowodować zachwianie równowagi w organizmie.
    Zanim pomyślimy o oczyszczaniu organizmu – zakręćmy kurek z trucizną, czyli wyeliminujmy żywność z pozostałościami pestycydów, unikajmy pryskanych miejsc – pól, miejskich chodników, wyedukujmy dyrekcję przedszkola czy szkoły, do której chodzi nasze dziecko (często place i chodniki wokół budynków przedszkolnych / szkolnych odchwaszczane są przy pomocy środków zawierających glifosat), zainstalujmy w kuchni filtr z odwróconą osmozą. Nie ma sensu myśleć o oczyszczaniu się, jeśli organizm cały czas jest zalewany trucizną – po prostu nie nadążymy. Glifosat znajduje się nie tylko w żywności i wodzie, lecz także w powietrzu – w pobliżu spryskiwanych obszarów. Poza tym nie stosujmy pochopnie środków odrobaczających, gdyż pasożyty wspomagają usuwanie substancji toksycznych z organizmu. Co do samego oczyszczania się – służą temu naturalne mechanizmy organizmu. Aby je usprawnić, jak już wspomniałam, odciążmy organizm od stałego dopływu trucizn i dobrze go odżywmy – żywnością naturalną, wysokoodżywczą i wysoko przyswajalną. Glifosat jest rozpuszczalny w wodzie, więc wydalany jest przez nerki – z moczem. W związku z tym korzystne będzie spożywanie odpowiedniej ilości wody i herbat ziołowych różnego rodzaju – większość napojów ziołowych działa moczopędnie. Więcej o samooczyszczaniu się organizmu – w moich filmach: https://www.youtube.com/watch?v=lS3ZiA8-kpI&t=174s&ab_channel=ZdroweDzieci-ZdrowaRodzina oraz: https://www.youtube.com/watch?v=o8JZOyOxDxo&t=2449s&ab_channel=ZdroweDzieci-ZdrowaRodzina

  29. Dzień dobry. Jesteśmy w Lublina. Syn 4,5 roku wynik <0,60 norma 1,4 (Alab). Na wynik bliźniaka jeszcze czekamy. Nic mi ten wynik nie mówi, czy jest ok czy niekoniecznie? Mamy potwierdzona obecność ołowiu i rtęci, czekamy jeszcze na aluminium

  30. Nie, tak jak pisałam. U drugiego syna taki sam wynik. Nic mi to nie mówi niestety

  31. Obejrzałam nagrania. Dokładnie w tym miejscu gdzie jest zaznaczone mamy <0,60 a tam gdzie jest 0,60 mamy 1,40. Jest to dla mnie bardzo "dziwne". Wyszły nam w badaniach różne niemiłe widziane cząstki, tu spodziewałam się gorszego wyniku w stosunku do normy. Nie kupujemy (jeszcze) warzyw i owoców że sprawdzonych źródeł, filtr w kranie niedawno założony. Zboża co prawda od pół roku wyeliminowane (dieta BBB). Ale mimo wszystko, te warzywa owoce woda, musi być tego więcej

  32. Pani Edyto, najważniejsze to obserwować sam organizm – co się zmienia na lepsze wraz z wprowadzaniem zmian dietetycznych i pozadietetycznych. Leczymy organizm, a nie cyferki na papierze. Poza tym myślę, że warto zwrócić się do laboratorium z pytaniem, na jakiej podstawie zmienili normę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
×