fbpx

Glifosat w moczu – artykuł

 

 

Wiele wskazuje na to, że glifosat – powszechnie stosowany środek chwastobójczy i desykant, który powoli i podstępnie rujnuje nasze zdrowie, znajduje się w organizmach większości Polaków, w tym w organizmach dzieci. Środek ten niszczy naszą mikroflorę jelitową, upośledza mechanizmy oczyszczania się organizmu, zaburza układ hormonalny na poziomie subtoksycznych, a wręcz śladowych ilości, jest potencjalnie rakotwórczy, a także, przyczyniając się do stresu oksydacyjnego, narusza homeostazę komórek i prowadzi do ich śmierci. Zaburzenia hormonalne wywołane tym pestycydem mogą prowadzić m.in. do niepłodności czy zaburzenia różnicowania płciowego mózgu już w życiu płodowym.

O powszechnej obecności glifosatu w naszych organizmach świadczą wyniki badań; wśród moich Pacjentów i Czytelników, którzy się przebadali, nie pojawiła się jeszcze osoba, która nie miałaby w sobie tej substancji (zob. relacje w komentarzach).

Poniżej przedstawiam artykuł z lipca 2020 r., jaki pojawił się na stronie cenyrolnicze.pl:

W Jeleniej Górze zainicjowano akcję badania dzieci na obecność glifosatu w moczu. Jak informuje telewizja Polsat News, do organizatora przedsięwzięcia szerokim strumieniem spływały negatywne wyniki mieszkańców miasta i okolic. Teraz postanowiono podjąć działania zmierzające do przebadania najmłodszych. Wyniki pierwszych 100 badań wskazują, że w każdej próbce wykryto składnik wielu środków chwastobójczych.

Ciąg dalszy artykułu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
×