fbpx

E-book „Przykłady posiłków na cały rok” – w przygotowaniu…

Szanowni Pacjenci, Czytelnicy, Słuchacze i Widzowie,

 

17 czerwca 2024 r. minął „ćwierćmetek” powstawania mojego e-booka, a więc pierwszy kwartał codziennego spisywania naszych rodzinnych jadłospisów i robienia zdjęć posiłków mam już za sobą. Jeszcze „tylko” trzy kolejne kwartały, ostatnie szlify wydawnicze, i dzieło będzie gotowe – do Państwa dyspozycji. Pocieszam się, że czas szybko mija, a z drugiej strony sama się niecierpliwię – nie mogę się doczekać kluczowego narzędzia, które wspomoże moich Pacjentów w realizacji zaleceń dietetycznych.

Dla przypomnienia:

Tytuł roboczy e-booka: Przykłady posiłków na cały rok. Przewidywany termin wydania: maj 2025 r.

W e-booku znajdą Państwo propozycje jadłospisów na każdy dzień roku uwzględniające sezonowość pokarmów. Do jadłospisów dołączam zdjęcia autentycznych domowych posiłków, jakie spożywamy w naszej rodzinie. Zdjęcia robię już teraz, każdego dnia. E-book będzie uzupełnieniem książki kucharskiej pt. Zdrowa Rodzina, z odniesieniami do jej stron z przepisami na poszczególne potrawy, przekąski i napoje. Z e-booka będą mogły skorzystać osoby zdrowe, jak również pacjenci poddani dietoterapii; w publikacji zostaną wprowadzone specjalne oznaczenia z myślą o diecie rotacyjnej i eliminacyjnej. Poza tym Przykłady posiłków na cały rok będą formą edukacji w zakresie prawidłowego komponowania posiłków w każdym pojedynczym dniu, tak aby Państwa jadłospisy w pełni zaspokajały zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze z jednej strony, a z drugiej – aby nie pojawiały się w nich nadmiary (mało kto zwraca uwagę na fakt, że choroby powstają nie tylko z niedoborów, lecz także z nadmiarów substancji). Przykłady posiłków… będą też podpowiedzią, jakie „zdrowe fast foody” można sobie przygotować, aby sprostać zarówno wyzwaniom zabieganego życia, jak i potrzebie zdrowego odżywiania się na co dzień.

Mam nadzieję, że ta propozycja spotka się z zainteresowaniem i przełoży się na wymierna korzyści na Państwa ścieżce ku zdrowiu 🙂

Na ilustracji – wstępny projekt okładki:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
×