Ciekawe miejsca


 

Targ Pietruszkowy w Krakowie

 

znak-targu-pietruszkowego

 

Informacje ze strony internetowej Targu Pietruszkowego:

Główną misją działania Targu Pietruszkowego jest łączenie ludzi: klientów z lokalnymi (do ok. 150 km od Krakowa) dostawcami żywności. Sprzedaż jest bezpośrednia – od rolnika do Twojego koszyka. Celem Targu jest dostarczanie produktów ekologicznych, świeżych,  naturalnych i zweryfikowanych pod kątem stosowanej  „chemii”. Pamiętaj, że działamy non-profit!

Na Targu możesz poznać wytwórcę tego, co kupujesz. Wszystkie produkty sprzedają ich wytwórcy, którzy własnoręcznie uprawiają, hodują i produkują żywność. Osobiście odpowiadają też za jej jakość. Sprzedaż bezpośrednia sprawia, że mogą oni otrzymać godziwą cenę za swoją ciężką pracę.

Nikt z wystawców nie znalazł się na Targu z przypadku. Nasz zespół dba o to, aby sprawdzić gospodarstwo, z którego pochodzą produkty oferowane do sprzedaży. Istnieją dwa typy certyfikatów na Targu, które uprawniają do sprzedaży:

– certyfikat zewnętrzny : pochodzi z jednej z 20 polskich firm, które mają uprawnienia do nadawania ekologicznych certyfikatów. Takiej żywności już nie badamy.

– certyfikat pietruszkowy : Jeśli dany wystawca nie posiada certyfikatu zewnętrznego nasz zespół udaje się na miejsce, aby sprawdzić sposób wytwarzania żywności. W tym celu losujemy cyklicznie produkty, które są następnie badane w laboratorium pod kątem zawartości środków ochrony roślin i ich pochodnych, a mięso i ryby testujemy na obecność antybiotyków i sztucznych pasz. Wystawcy nie są uprzedzani o dacie pobrania próbek. Wyniki badań są jawne. Jeśli wynik badań jest pozytywny i okaże się, że wystawca w swoich uprawach korzystał w niedozwolonych przez nas środków, jest usuwany z Targu Pietruszkowego.

 

 

 

Waldorfska Szkoła Podstawowa Istota

 

Kameralna, ciepła, serdeczna, inspirująca. Miejsce i czas na dialog, na zwykłą ludzką rozmowę. Kochani Nauczyciele.

Potwierdzam, polecam, jako Mama Zdrowych Dzieci 🙂

 

 

Bardzo ważny jest rytm, najważniejszy. Dzień pełen pracy, a po nim noc, gdy się śpi. Głęboki wdech i spokojny wydech. Najpierw skupienie, później coś, przy czym się odpoczywa. To jest dobre, naturalne, tak to widzimy. Słyszymy więc wyraźnie rytm pór roku; Dziecko zanurza się w dookolnym świecie, gdzie raz opadają liście, by znów urosnąć. Potem rytm dnia, taki jego podział, by nie przemęczyć koncentracją ani nie rozleniwić. I tak na zmianę, bezustannie: dialektyka napięcia i odpoczynku, która jest wspaniałym motorem do działania. Rozwój Dziecka staje się więc procesem harmonijnym, bo zrytmizowanym.

Więcej – na stronie internetowej Szkoły: Istota

 

 

 

Basen dla dzieci z Kraulem

Basen Korona w Krakowie

 

Tutaj odbywa się nauka, a właściwie – „zabawa pływania” dla dziecka w każdym wieku: od 3 miesiąca życia po wiek nastoletni. To, co jest ujmujące: dzieci nie mogą doczekać się zajęć. To, co praktyczne: w toku zabawy, tak jakby niechcący, nabywają konkretnych umiejętności pływackich. I to, co prozdrowotne: w basenie nie ma chloru.

Basen znajduje się tuż przy Targu Pietruszkowym, a więc możemy połączyć dwie pożyteczne przyjemności w jednym czasie i miejscu.

 

 

Sportowa pasja nakazała nam promowanie wśród dzieci i młodzieży zamiłowania do ruchu, propagowanie aktywnego wypoczynku oraz wychowywanie poprzez zajęcia rekreacyjno-edukacyjne. Sport w amatorskim wydaniu to szansa na zdrowie i doskonałe samopoczucie.
KRAUL sport, rekreacja, edukacja oraz KRAUL WAKACJE to antidotum na nudę i złe towarzystwo pod blokiem. Nie chcemy by Twoje dziecko było wyczynowym sportowcem, chcemy by połknęło sportowego bakcyla, by nie bało się wejść do wody na wakacjach, by potrafiło zjechać zimą na nartach choćby z najmniej stromego stoku, by umiało kopnąć piłkę…
Chcemy by sport towarzyszył Wam przez całe życie.

 

Bliższe informacje o nauce pływania z Kraulem na stronie FB oraz na stronie internetowej: Kraul