Choroby nakazane prawem – film Adama Kołaczka


zdrowe dzieci

Poniżej przedstawiam film dokumentalny Adama Kołaczka pt. Choroby nakazane prawem, w trzech odcinkach. Tytuł brzmi alarmująco, ale jeszcze bardziej alarmująca i zatrważająca jest sama treść filmu, która dotyczy szczepień i stanu zdrowia polskich dzieci. Udostępniam ten niezwykle starannie stworzony dokument nie po to, aby wystraszyć rodziców, a raczej po to, aby zmobilizować ich do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Jakiej wiedzy? No cóż – specjalistycznej, oczywiście w wybranym, interesującym nas zakresie. Trudno w dzisiejszej dobie polegać na wiedzy przeciętnych lekarzy, na publikacjach pisanych na zamówienie i podpisywanych przez osoby z tytułami naukowymi, czy na zjadliwych i szyderczych, przesyconych socjotechnicznymi sztuczkami artykułach niektórych dziennikarzy medycznych, którzy bezmyślnie powtarzając oklepane argumenty, nie dostrzegają subtelnej różnicy między znaczeniem polskiego słowa „anegdotyczny” i angielskiego – „anecdotal”. Niestety, takie artykuły cieszą się dużym powodzeniem, bo taka jest natura ludzka: szyderstwo i cynizm przyciągają uwagę i są dla niektórych osób atrakcyjne. Niestety, w dzisiejszym świecie, jeśli chce się mieć zdrowe dzieci, należy zakasać rękawy i wygospodarować sobie czas (obok czasu potrzebnego na wychowywanie dzieci, pracę zawodową i prowadzenie domu) na analizę niektórych zagadnień z dziedziny toksykologii, immunologii, neurologii, fizjologii człowieka czy historii medycyny, aby móc ocenić rzetelność jakichkolwiek wypowiedzi na temat szczepień, zarówno tych „za”, jak i „przeciw”. To nie jest żadna wiedza tajemna, przeznaczona jedynie dla wybrańców w białych fartuchach; w podstawowym zakresie może ją opanować każdy przeciętnie inteligentny człowiek. Potrzeba na to tylko trochę czasu i uważnej obserwacji rzeczywistości. Warto też zainteresować się mechanizmami rządzącymi współczesną dżunglą biznesową i instytucjami „nadzorującymi” bezpieczeństwo zdrowotne obywateli. Niestety rodzice pozostają sami z tym tematem, i jeśli nie pochylają się nad nim należycie i uciekają od podejmowania samodzielnych decyzji, zdają się na wątpliwe, bo skrępowane procedurami medycznymi opinie lekarzy i „niepodważalną naukę”, wpojoną im jak religię już w ich zawodowym dzieciństwie – na studiach medycznych. Lekarze albo obawiają się mówić prawdę, albo brakuje im wiedzy, jeśli w swym rozwoju zawodowym poprzestają jedynie na sztywnych ramach narzuconych przez medycynę akademicką, tak niebezpiecznie uzależnioną od przemysłu farmaceutycznego. Pamiętajmy, że decyzje o szczepieniach powinny należeć do tych o najwyższej randze, bo dotyczą zdrowia naszych ukochanych dzieci i jakości ich dorosłego życia. Co więcej, tu chodzi o dobro całego pokolenia – tego najmłodszego i najbardziej bezbronnego.

Film Kołaczka nie powstał w celach komercyjnych i został sfinansowany z datków ludzi dobrej woli. Warto więc wziąć pod uwagę intencje jego twórcy i porównać z intencjami producentów szczepionek i opłacanych propagatorów sztucznego uodparniania. Polecam ten film, jako inspirację do własnych poszukiwań.

Zachęcam też do subskrypcji kanału Adama Kołaczka na stronie YouTube.

 

Część 1

 

Część 2

 

Część 3

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.