Źródło ilustracji: Wikipedia
Szanowni Czytelnicy i Pacjenci,
Udostępniam Państwu wykład polskiego politologa i filozofa – Pana Profesora Włodzimierza Juliana Koraba-Karpowicza, wygłoszony w niedzielę, 30 listopada 2020 r. Dlaczego udostępniam wypowiedź politologa na stronie poświęconej zdrowiu dzieci? Ponieważ treść ta dotyczy przede wszystkim przyszłości najmłodszego pokolenia – naszych Najukochańszych Pociech. Bo to, co się wokół nas obecnie dzieje, jest niezrozumiałe, absurdalne i mroczne.
Przyznam, że zaczynam odczuwać strach, ale z drugiej strony znam antidotum na strach – działanie. Więc wzywam Państwa do działania – należy otrząsnąć się z beznadziejnego letargu i otworzyć oczy. Uświadamiać jak najwięcej osób wokół nas, bo to jedyna możliwość zatrzymania obłędu, w jakim wszyscy znaleźliśmy się.
https://www.youtube.com/watch?v=MzCPqdIFUPQ&ab_channel=wRealu24
Dzien dobry,
Nie dziala link do filmu. Czyzby cenzura na Youtube ?
Pani Ewo, czy udało się Pani może zapisać/zrobić jakieś notatki z tego wykładu, którymi zechciałaby się Pani podzielić z czytelnikami? Niestety YT po raz kolejny uznał, że nagranie może być dla kogoś niewygodne…
Zniknięcie filmu z sieci to też informacja…
W wykładzie Pana Profesora ujęła mnie inna perspektywa spojrzenia na rzeczywistość – była to analiza dokonana przez naukowca – politologa. Mówił on o dotychczasowych – tradycyjnych podmiotach wpływających na stosunki międzynarodowe, tj. państwa i instytucje pozarządowe oraz zwrócił uwagę na nowo wyłaniającą się siłę – najbogatsze osoby na świecie. Osoby te mają teraz największy wpływ na rządy i instytucje. Zaczynają rządzić korporacje, a my – zwykli obywatele powoli tracimy swoje prawa. Według profesora tu już nie chodzi tylko o promowanie szczepionki i zyski z jej sprzedaży, ale o coś znacznej większego – o władzę. Duchowość, indywidualność i kreatywność człowieka – główny motor pozytywnego rozwoju naszej cywilizacji – schodzi na dalszy plan.
To tak w wielkim skrócie z tego, co zapamiętałam, mam nadzieję, że nie naruszyłam sensu przesłania wykładu przez subiektywną interpretację. Bardzo żałuję, że nie spisałam choć kilku cytatów.